一般
| 型號: | hr65MCX-G212 |
| 產品編號: | F004160 |
| 產品系列: | HR CoaXPress |
| 狀態: | Deleted |
感測器
| 感測器類型: | Area scan |
| 光譜: | Visible |
| 光譜範圍: | 400 nm to 1000 nm |
| 解析度: | 9,344 × 7,000 (65.00 MP) |
| 感測器型號: | Gpixel GMAX3265 |
| 感測器架構 (材料): | cmos |
| 快門類型: | global-shutter |
| 感測器尺寸: | 29.9 × 22.4 mm (37.36 mm, 37.4mm (2.3")) |
| 像素大小: | 3.20 µm × 3.20 µm |
像素格式
| 單色像素格式: | mono12, mono8 |
影像性能
| 動態範圍: | 65.6 dB |
| 訊噪比: | 40 dB |
時序與增益
| 最大影格率: | 31.5 fps |
| 曝光時間: | 14 µs to 60 s |
| 增益: | 0.0 dB to 18.0 dB |
I/O 與電源
| 非隔離線: | 0 x LVDS input, 0 x LVDS output, 0 x TTL input, 0 x TTL output, 2 x 24V input, 4 x Open drain output, |
| 特定非隔離線: | 1 x RS232 input, 1 x RS232 output, 0 x RS422 input, 0 x RS422 output, |
| 光隔離線: | 1 x Optical isolated input, 0 x Optical isolated input, |
| 電源供應: | 10 to 25VDC, Power over CoaXPress |
| 功耗: | External: 10.5 W (typical) |
操作條件
| 操作溫度 (機殼): | -10 °C to 60 °C |
機械特性
| 機殼尺寸 (長 x 寬 x 高 mm): | 76 × 70 × 70 |
| 濾光片/保護玻璃: | N-BK7 - AR coating |
| 防護等級: | IP30 |
| 鏡頭接口: | M58x0.75 |
| 重量: | 420 g |
板載記憶體與 FPGA
| 非揮發性記憶體 (Flash): | 160 MByte |
介面
| 數位介面: | cxp-6 with 4 connections |
| 介面連接器: | (Din1.0/2.3) |
hr65MCX-G212
解析度
9,344 × 7,000 (65.00 MP)
影格率
31.5 fps
數位介面
CXP-6 with 4 connections
Do you have any questions? We are here to help.