一般
| 型號: | fxo926M100GE |
| 產品編號: | F002400 |
| 產品系列: | FXO 100GigE |
| 狀態: | Prototype/engineering sample |
感測器
| 感測器類型: | Area scan |
| 色度: | Mono |
| 光譜: | Visible |
| 光譜範圍: | 350 nm to 1000 nm |
| 解析度: | 4,096 × 3,008 (12.30 MP) |
| 感測器型號: | Sony IMX926 |
| 感測器架構 (材料): | cmos |
| 快門類型: | global-shutter |
| 感測器尺寸: | 11.22 × 8.24 mm (13.92 mm, 14mm (Type 1/1.1)) |
| 像素大小: | 2.74 µm × 2.74 µm |
像素格式
| 感測器位深: | 8-Bit,12-Bit |
| 單色像素格式: | mono8, mono12, mono12packed |
時序與增益
| 最大影格率: | 660.8 fps |
| 曝光時間: | 4 µs to 60 s |
| 增益: | 0.0 dB to 48.0 dB |
I/O 與電源
| 非隔離線: | 0 x LVDS input, 0 x LVDS output, 0 x TTL input, 0 x TTL output, 2 x 24V input, 2 x Open drain output, |
| 特定非隔離線: | 0 x RS232 input, 0 x RS232 output, 1 x RS422 input, 1 x RS422 output, |
| 光隔離線: | 0 x Optical isolated input, 0 x Optical isolated input, |
| 電源供應: | 24 to 25VDC |
| 功耗: | External: 26 W (typical) |
操作條件
| 操作溫度 (機殼): | -10 °C to 60 °C |
機械特性
| 機殼尺寸 (長 x 寬 x 高 mm): | 101 × 58 × 58 |
| 濾光片/保護玻璃: | K9 - AR coating - 400-850nm |
| 防護等級: | IP30 |
| 鏡頭接口: | C-Mount |
| 重量: | 450 g |
板載記憶體與 FPGA
| 影像緩衝區 (RAM): | 4032 MByte |
| 非揮發性記憶體 (Flash): | 32768 MByte |
介面
| 數位介面: | 100gige |
| 介面連接器: | (QSFP28) |
FW 功能 – 影像控制
| 曝光模式: | Manual, Auto, External |
| 增益模式: | Auto, Manual |
| 影像控制功能: | FW Features - Image Control |
FW 功能 – 相機控制
| 相機控制功能: | PTP, RDMA support, User Sets, PWM(4), Sequencer, |
fxo926M100GE
解析度
4,096 × 3,008 (12.30 MP)
影格率
660.8 fps
數位介面
100gige
Do you have any questions? We are here to help.